Babadan oğula, oğuldan toruna aktarılan bilgi mirası ve doğal güzelliklerle her geçen gün büyüyen ve gelişen Sürmeli Çiftliği kapılarını sizlere açıyor.

Bir zamanlar konvansiyonel tekniklerden uzak, olabildiğince geleneksel yöntemler ile icra edilen tarımsal faaliyetler vardı. Konvansiyonel etkilerden uzak yürütülen tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden elde edilen ürünler de olabildiğince doğal özellikler taşıyordu. Sonraki dönemlerde giderek artan tarımsal zararlılar daha fazla tarım ilacı kullanımına neden olurken elde edilen tarımsal üretimler doğallıktan uzaklaşıyordu.

Daha fazla zirai ilaç daha fazla hastalığı da tetiklerken iş tam bir kısır döngüye dönüyordu. İşin bir yönü böyle iken madalyonun diğer yüzünde artan konvansiyonel tarım ve hayvancılığın ülke üretimindeki payı da artıyordu.

Tüm bu şartlar altında Türkiye’de artan doğal ve zararsız gıda ürünleri temini tam bir muammaya dönüşmek üzere iken, başta kendimiz ve ailelerimiz olmak üzere tükettiğimiz besinlerin ne kadar doğal olduğunu sorgular hale geldiğimiz bir durum içinde bulduk kendimizi…

Kökenimiz ve uzun yıllar boyunca yürüttüğümüz tarım ve hayvancılık faaliyetlerini de göz önünde bulundurarak insanlarımızın ve özellikle gelişim çağındaki bebek ve çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimlerine zarar vermeyecek gıdaların temini noktasında önemli bir açığı, temel bir takım ihtiyaçları gidermek için harekete geçme zaruretini hissettik.

Hal böyle olunca uzun yıllar öncesinden beri düşündüğümüz Doğal Köy Ürünleri (Yöresel Ürünler) projesini hayata geçirmemizin vaktinin geldiğine karar verdik.

Kendi çiftliğimizde ürettiğimiz ya da köyden kaynağından, üreticilerinden tedarik ettiğimiz ürünleri sizlerle buluşturuyoruz.

Doğal Köy Ürünleri web sitesinde satışta olan ürünler kendi üretimlerimizin yanı sıra yakından takip ettiğimiz üreticilerden tedarik ettiğimiz ürünlerdir. Bu noktada ürünlerin menşe bilgisini çok önemsiyor ve ürünlere ait menşe bilgisini sizlerle ürünlerin ek bilgi kısmında paylaşıyoruz. Tedarikçilerimiz, aile işletmeciliği şeklinde çalışmakta olup konvansiyonel üretimden çok uzak, doğal üretimlerdir.

Hayata geçirmek istediğimiz asıl düşünce ise yöresel ürünleri daha etkin bir biçimde tüketiciye ulaştırmak. Bu çok klişe bir proje düşüncesi gibi gözükse de bu tip bir projeyi henüz kapsamlı ve tam kapasiteli bir şekilde hayata geçirmiş bir satış ağı yok. Bu sebeple belirli kriterler oluşturduk ve çalışmalarımız devam ediyor. Hazırladığımız ölçütlere uygun olan üreticiler ile görüşmelerimiz deva ediyor. Ciddi bir talep var ancak hepsini tek tek inceleyerek en doğal ve katkısız ürünlere ulaşıp bu ürünleri kaynağından sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu ürünlerin bir kısmı için soğuk zincir dağıtım ağı da gerekli olduğu için proje biraz yavaş ilerliyor. Çünkü doğal ürünlere ulaşıp bunları tescillemek de kolay olmuyor.

  • Sizlere hizmette, “Tarladan Sofraya”, “Sağlıkla Afiyetle” sloganlarını rehber edindik.
  • Ürünlerimizin tamamı köyde, kaynağında doğal usullerle ve geleneksel yöntemlerle üretilmektedir.
  • Ürünlerin detay kısmında menşei (üretildiği yer), üretici bilgileri ve diğer özellikleri belirtilmiştir.
  • Satın alıp denediğiniz ürünler hakkındaki düşüncelerinizi, beğenilerinizi, eleştirilerinizi kısaca her türlü yorumlarınızı bekliyoruz. Bunun için ürün altlarında bulunan yorum kutucuklarını kullanabilirsiniz.

Ürünlerimizi güzel günlerde ve sevdiklerinizle beraber afiyetle tüketmeniz dileği ile…

Herhangi bir bayimiz bulunmamaktadır!